Đoković pobijedio i Ćorića, dostigao Samprasov rekord

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale “Erste Bank opena” u Beču pošto je posle 129 minuta igre pobedio Bornu Ćorića iz Hrvatske sa 7:6 (11), 6:3.

Tako je najbolji igrač sveta napravio ključni korak ka odbrani prve pozicije na ATP listi i sada je sasvim jasno da će godinu po šesti put završiti kao kralj svetskog tenisa, prenosi nova.rs.

To je do sada jedino pošlo za rukom Amerikancu Pitu Samprasu.

Kada je reč o meču sa Ćorićem, bio je ovo novi, četvrti trijumf Đokovića u isto toliko mečeva sa teniserom iz Zagreba i ponovo bez izgubljenog seta.

Međutim, nije bilo nimalo lako broju jedan – Ćorić je, naročito u tom početnom setu koji je trajao čitavih 75 minuta, igrao odlično i samo su nijanse i čelični nervi Novaka presudile u njegovu korist.

Servirao je Ćorić odlično, bio je dobar i u dugim razmenama udarca, gotovo nepogrešiv na mreži, ali je ponovo zakazao u momentima kada je trebalo da valorizuje sve što je prethodno uradio.

Kada je trebalo da dobije poen i uknjiži set, stegla mu se ruka, a Novak je tada igrao najbolje i to je presudilo.

Nije bilo brejka u tom početnom setu, Novak je u svoja dva servis gema bio suočen sa brejk loptama, ali je uspevao da ih neutrališe dobrim servisima i sigurnim udarcima.

I onda smo došli do neverovatnog taj-brejka u kojem je Ćorić imao četiri set lopte, ali je Novak i to uspeo da izdrži, iskoristi svoju treću set priliku i dobije taj deo igre sa 13:11.

To je promenilo momentum meča – Novak je uspeo rano u drugom setu, tačnije u trećem gemu, da dođe do brejka, potom ga potvrdi i povede sa 3:1.

Usledio je dug gem u kojem je Đoković na servis protivnika propustio tri brejk prilike, ali nije ga to sputalo.

Napravio je novi brejk u devetom gemu i tako posle ostvario novu pobedu, 39. u ovoj sezoni.

Novak će igrati u četvrtfinalu tek u petak, a tamo će odmeriti snage sa boljim iz meča između Poljaka Roberta Hurkača i Italijana Lorenca Sonega.