Hrvatice poražene od Francuskinja, nisu uspjele da se plasiraju u finale EP

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija izgubila je od Francuske u polufinalu Eura 19:30 i u nedjelju će od 15:30 igrati za broncu s poraženim iz večerašnjeg susreta Danske i Norveške.

Hrvatska nije mogla do još jednog čuda. Aktualni prvak Europe je bio prejak. Hrvatska je dobro počela, držala se u prvih nekoliko minuta, a onda je obrana Francuske počela gaziti i razlika se samo penjala. Poluvrijeme je završilo 15:5 za Francusku.

U prvih pola sata Hrvatska je uspjela uputiti samo osam udaraca u okvir. Zabili smo najmanje golova u povijesti polufinala na Eurima u prvom poluvremenu. Do sada je negativni rekord držala Mađarska, koja je na Euru 1998. protiv Norveške (18:34) zabila samo osam golova u prvom poluvremenu. Takva je obrana Francuske bila u prvih 30 minuta kad je praktički utakmica bila odlučena.

Najteži poraz u povijesti polufinala na Eurima je doživjela opet Mađarska, opet od Norveške. Prije 16 godina Norveška je slavila 44:29. Nakon prvog poluvremena plašili smo se da bi mogao pasti novi rekord, ali srećom Hrvatska je u nastavku igrala puno bolje i ovaj rezultat protiv aktualnog prvaka je realnost.

U drugom poluvremenu je Francuska malo popustila u obrani, hrvatske igračice su se oslobodile i u prvih 10 minuta nastavka igračice izbornika Šoštarića su zabile više nego u prvih 30 minuta prvog poluvremena. Problem u nastavku je bila obrana, koja je teško branila francuski napad.

Kod Hrvatske su po tri gola zabile Katarina Ježić, Valentina Blažević i Dora Krsnik, dok u redovima francuske reprezentacije po četiri pogotka su upisale Grace Zaadi, Niakate, Estelle Minko i Alexandra Lacabrere.