Hrvatska pobijedila Austriju u Beču i plasirala se na Final Four Lige nacija

Nogometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je kao gost u Beču selekciju Austrije rezultatom 3:1 u okviru 6. kola A Lige nacija i izborila je plasman na Final Four ovog takmičenja.

Vatreni su sjajno otvorili susret i poveli su već u 6. minuti kada je Modrić efektno pogodio za 1:0, ali njihova radost trajala je samo 120 sekundi, a prekinuo je Baumgartner koji je sjajnim udarcem glavom izjednačio na 1:1.

Nakon toga Austrija je bila mnogo bolji rival i propustila je dvije kolosalne šanse preko Arnautovića i Baumgartnera, ali Hrvatska je imala sreće i u nastavku je kaznila promašaje domaćih.

Dalić je u igru ubacio Livaju, a napadač Hajduka je u 69. minuti iskoristio sjajan centaršut Perišića i pogodio je glavom za novo vodstvo Hrvatske 2:1. Samo tri minute kasnije Lovren je nakon prekida umakao odbrani Austrije i postavio je konačnih 3:1.

Hrvatska je ovom pobjedom osigurala prvo mjesto u grupi i plasman na Final Four čiji domaćin će naknadno biti određen. Austrija je, s druge strane, ispala u B Ligu nacija.

U drugom susretu ove grupe selekcija Danske je na svom terenu savladala Francusku rezultatom 2:0, a strijelci su bili Dolberg u 34. i Skov Olsen u 39. minuti.

Na završnom turniru Lige nacija pored Hrvatske igrat će još i Nizozemska, te Portugal ili Španija, odnosno Mađarska ili Italija.

(Klix.ba/Foto: EPA-EFE)