Krajinović savladao Džumhura i plasirao se u polufinale turnira u Monpeljeu

Filip Krajinović savladao je Damira Džumhura u četvrtfinalu turnira u Monpeljeu rezultatom 6:4, 6:2.

Krajinović je obezbijedio polufinale nakon borbe sa Džumhurom koja u prvom setu nije bila laka. Srpski teniser počeo je oštro baš kao i Džumhur sa druge strane. Prvi je do brejka došao Filipov protivnik. Vratio se Krajinović i preokrenuo prvi set u svoju korist, nakon čega je Džumhur sve više griješio.

Drugi set počeo je ponovo čvrsto na obje strane, a Džumhur je morao da se bori sa nervozom jer nije bio zadovoljan suđenjem. Iskoristio je Filip pad koncentracije protivnika i uzeo brejk u ranoj fazi drugog seta. Presudni momenat je bio kada je izborio svoj gem posle suočavanja sa brejk loptama. Nakon toga ofanzivno je nastavio srpski as i osvojio i drugi brejk kojim je došao do 6:2 u drugom setu.

U polufinalu Filipa čeka bolji iz meča Aleksandar Bublik – Robert Bautista-Agut.