Liga Nacija: Srbija savladala Crnu Goru i učvrstila prvu poziciju u grupi

Fudbalska reprezentacija Srbije je napravila novi korak ka osvajanju prvog mjesta u grupi 4 C Lige nacija pošto je u Beogradu savladala Crnu Goru sa 2:1.

U 30. minutu poslije kornera za goste “Orlovi” su izveli odličan kontranapad, Dušan Tadić je povukao loptu, a onda sjajnim pasom uposlio Adema Ljajića koji je ušao u šesnaesterac i poslao loptu u donji lijevi ugao.

Dva minuta kasnije kapiten Aleksandar Kolarov je sjajno centrirao sa lijeve strane, a na pravom mjesto bio je Aleksandar Mitrović i poslao je loptu u gornji desni ugao nemoćnog Danijela Petkovića.

Imali su domaći još nekoliko odličnih šansi da u prvom poluvremenu dotuku rivala i riješe utakmicu, ali ih nisu iskoristili.

Najbolju priliku propustio je Mitrović, koji u 38. minutu nije iskoristio penal dosuđen poslije prekršaja nad Nemanjom Matićem, a napadač srpske reprezentacije je htio da izvede “panjenku”, međutim poslao je loptu iznad prečke.

Nastavak je donio dosta bolju igru Crnogoraca, u 59. minutu Stefan Mugoša je uspio glavom da pošalje loptu iza leđa Predrag Rajkovića, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd, mada se činio da nedozvoljene situacije nije bilo.

Neizvjesnost u meč Mugoša je unio u 70. minutu, kada je poslije povratnog pasa Nebojše Kosovića zatresao mrežu domaćih, ali i pored nekoliko prilika Crna Gora do kraja nije uspjela da stigne do izjednačenja.

Večeras od 20.30 časova u drugoj utakmici 5. kola Rumunija će da ugosti Litvaniju.