Nakon pet setova: Đoković bolji od Cicipasa, u finalu Rolan Garosa igraće sa Nadalom

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se večeras u finale Rolan Garosa u Parizu, pošto je pobedio šestog igrača sveta Grka Stefanosa Cicipasa posle pet setova, 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1.

Prvi teniser sveta pobedio je posle tri sata i 55 minuta i peti put se plasirao u finale pariskog grend slem turnira, prenose agencije.

Đoković je u drugom gemu prvog seta oduzeo servis Cicipasu, prednost brejka je sačuvao do kraja i poveo je u meču. U drugom setu napravio je dva brejka i bez većih problema poveo sa 2:0.

Teniseri su u trećem setu osvajali gemove na svoje servise, sve do devetog, kada je Djoković napravio brejk i poveo sa 5:4. U narednom gemu servirao je za pobedu, imao je i meč loptu, ali je Cicpas uspeo da mu oduzme servis i izjednačio je na 5:5. On je posle toga osvojio još dva gema i uzeo je set.

Sa dobrom igrom Grk je nastavio i u četvrtom setu, pa je poveo sa 2:0, a Djoković je zatim uspeo da vrati brejk i izjednači na 2:2. Obojica su zatim osvajali gemove na svoj servis, a Djoković je za to vreme propustio brojne brejk prilike. Cicipas je, sa druge strane, iskoristio jednu u 10. gemu i napravio brejk, koji mu je doneo izjednačenje na 2:2 u setovima.

Grčki teniser je u četvrtom setu posle petog gema tražio pomoć fizioterapeuta zbog problema sa butinom.

Prvi igrač sveta zaigrao je bolje u petom setu, prepustio je Cicipasu samo jedan gem i plasirao se u finale.

Djoković će u finalu u nedelju od 15 časova igrati protiv branioca titule Španca Rafaela Nadala, koji je ranije danas pobedio Argentinca Dijega Švarcmana sa 6:3, 6:3, 7:6.

Nadal se 13. put plasirao u finale pariskog grend slem turnira i igraće za 13. titulu.

Španac bi pobedom osvojio 20. grend slem titulu u karijeri, čime bi se izjednačio sa rekorderom Švajcarcem Rodžerom Federerom.

Djoković će igrati za 18. grend slem trofej, a za drugu titulu na Rolan Garosu.