Odbojkaši Srbije bez plasmana na OI: Italijani prejaki, još jedna šansa u januaru 2020.

Odbojkaška reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasira na Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.

Izabranici selektora Nikole Grbića poraženi su sinoć u Bariju sa 3:0 od domaće Italije. Po setovima je bilo 25:16, 25:19, 25:19.

Italija mnogo bolje otvorila meč, povela sa 5:1. I poslije toga nastavljaju Italijani odlično da igraju u bloku, sjajno da serviraju, još bolje blokiraju, što im je na prvom tehničkom tajm autu donijelo prednost od 8:2. Već tada je bilo jasno da će doći do pobjede u prvom setu, a Srbija je osvojila tek 16 poena u ovom dijelu igre.

Sa izuzetnom energijom Italija je ušla i u drugi set, zaustavila je napadače Srbije, igrala dobro u napadu i Srbiji u ovom setu prepustila 19 poena.

Tračak nade viđen je u trećem setu. Srbija je vodila sa 8:6 na prvom tahničkom tajm autu, ali je nakon toga uslijedila serija Italijana od 4:0. Na isti način uzvratila je i Srbija na servis Atranasijevića za izjednačenje od 14:14. Međutim, to je bilo sve što je viđeno od Srbije u ovom meču.

Srbija će svoju šansu tražiti na kontinentalnom kvalifikacionom turniru koji će se održati u januaru, a mogući protivnici su  Francuzi, Holanđani, Bugari, Finci, Nijemci… Ipak,mnogo toga zavisiće od rang liste koja će biti formirana nakon Evropskog prvenstva.