Olimpijakos nakon produžetaka eliminisao Arsenal iz Lige Evrope

Fudbaleri Olimpijakosa priredili su najveće iznenađenje u šesnaestini finala Lige Evrope.

Grčki tim je pobijedio Arsenal rezultatom 2:1, nakon produžetaka, i na taj način izborio plasman u osminu finala u kojoj će igrati još: Bašakšehir, Bazel, Espanjol, Roma, Lask, Volsburg, Bajern Leverkuzem, Hetafe, Šahtjar, Kopenhagem, Inter, Mančester Junajted.

Nakon 90 minuta igre Olimpijakos je imao prednost od 1:0, gol je postigao Sise u 53. minutu. S obzirom da je Arsenal u prvom meču slavio, takođe sa 1:0, ušlo se u produžetke. Obamejang je u 113. minutu pogodio za 1:1. Ovo je bio rezultat koji je Engleze vodio dalje, ali je El Arabi pogotkom u 120. minutu odveo Olimpijakos u narednu rundu.

Ajaks Dušana Tadića jurio je zaostatak od dva gola protiv Hetafea, međutim, nade holanskog velikana utišao je Mata već u petom minutu kada je Hetafe došao u vođstvo. Izjednačio je Danilo pet minuta kasnije, a autogiolom Olivere Ajaks je došao do pobjede, ali ovaj trijumf nije bio dovoljan za prolaz dalje.

Najubjedljiviju pobjedu večeras je ostvario Mančester Junajted, koji je sa 5:0 pobijedio Bridž, pa se u osminu finala plasirao sa ukupnih 6:1.

Utakmica između Sazburga i Ajntrahta otkazana je zbog oluje.