Sjajno veče za Srbe u NBA: Jokić umalo do tripl-dabl učinka, Bjelica se nameće kao novi vođa Sakramenta

Srpski košarkaši Nemanja Bjelica i Nikola Jokić odigrali su zapažene uloge u pobjedama svojih ekipa u protekloj večeri u NBA ligi.

Bjelica je još jednom pokazao da je odlazak iz Minesote u Sakramento Kingse pun pogodak. Srpski rerezentativac je sa “kraljevima” stigao do učinka 4-3 ostvarivši trijumf u Majamiju od 113:123 uz novu odličnu partiju.

Bjelica je na parketu, kao starter, proveo 32 minuta i za to vrijeme ubacio 19 poena (šut za dva 4/8, za tri 3/7), a imao je i pet skokova, pet asistencija, dvije “krađe” i jednu blokadu.

Kingsi su zgromili ekipu Hita u “srednje” dvije četvrtine, dobivši ih sa 77:55, a uz Bjelicu su odličan učinak imali i centar Vili Koli-Stajn (26 poena, 13 skokova), šuter Badi Hild (23 poena, trojke 4/6) i mladi plejmejker Dearon Foks (20 poena, osam asistancija).

Ovo je tek drugi put u posljednjih 12 sezona da je Sakramento “u plusu”, odnosno da ima više pobjeda nego poraza poslije sedam odigranih utakmica, što samo može da obraduje navijače “kraljeva” koji predugo čekaju na velike uspjehe ljubimaca.

Nikola Jokić je još jednom imao veliki zadatak u Denveru, a meč protiv Nju Orleansa odigrao je uz sjajan duel sa imenjakom Mirotićem.

Nagetsi su u svom šestom ovosezonskom nastupu došli do pete pobjede, a na putu ka trijumfu od 116:111, i to uz prilično napetu završnicu, značajan doprinos imao je centar iz Srbije.

On je za 28 minuta na parketu umalo ostvario tripl-dabl učinak: imao je 12 poena (šut za dva 1/4, za tri 2/4), 10 asistencija, devet skokova, ali i dvije blokade.

Kako su “pelikani” uspjeli da 18 poena zaostatka iz treće deonice smanje na samo dva u finišu, dobrim djelom jer se Mirotić tada razgorpadio (završio meč sa 17 poena, tri trojke, deset skokova, tri “krađe”, dvije asistencije i blokade), Denveru je trebao neko ko će zaustaviti taj veliki nalet.

I, 38 sekundi pre kraja, Geri Heris, koji je poput klupskog kolege Džamala Mareja predvodio Nagetse u košgeterskom smislu (obojica su ubacila po 23 poena), oduzeo je loptu gostima pri rezultatu 109:104, pa je time i prestala svaka nada “pelikana” da mogu do preokreta.

Nju Orleans jeste igrao bez svoje najveće zvijezde, Entonija Dejvisa, koji bi svakako namučio suparnike, naročito u reketu gdje je najčešće Nikola Jokić, ali i bez njega gosti su se pokazali kao tvrd orah. Imali su “+9” u uvodnoj dionici, borili se do posljednjeg minuta, ali su Heris, Marej, Milsap (18 poena), Lajls (17) i 23-godišnji srpski centar kome je skok nedostao za “tripl-dabl”, bili prevelik zalogaj.