Nova pobjeda Podgoričana: Budućnost na krilima Nemanje Gordića savladala Barselonu

Košarkaši Budućnosti ostvarili su treću pobjedu u Evroligi. Oni su na domaćem parketu savladali Barselonu 67:64 nakon uzbudljivog finiša u kojem je briljirao Nemanja Gordić koji je inicirao preokret.

U „Morači“ je odigrana veoma tvrda utakmica sa puno grešaka na obje strane. Ekipe su odigrale čvrsto, a mučile su se dosta u napadu. Budućnost je igrala bez Nikole Ivanovića, a sredinom druge četvrtine su imali maksimalnih plus sedam (26:19).

Ipak, gosti su se brzo vratili u meč pa su na startu posljednje četvrtine napravili seriju 9:0 kojom su prešli u vođstvo. Naime pri vođstvu šampiona ABA lige 51:46 Barselona je prešla u vođstvo 55:51.

U finišu meča sjajna rola Nemanje Gordića . Plejmejker je vezao osam poena i bio inicijator preokreta.  Budućnost je pod njegovim vođstvom stigla od 54:59 do 62:59 i natjerao je Svetislava Pešića na taj –aut. Barsa je zaprijetila u finišu kad su sudije “poklonile” tri bacanja Singltona nakon što je Gordić izgubio loptu i napravio faul na 65:61, pa je rezultat smanjen na 65:64. Međutim , Džekson je na drugoj stran bio siguran sa linije slobodnih bacanja za trijumf.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Nemanja Gordić i Erl Klark sa po 12 poena, dok je kod poražene ekipe Adam Hanga takođe imao 12 poena.