ZOI: Austriji zlato u ski skokovima, slijede Slovenija i Njemačka

Slovenija je osvojila novu olimpijsku medalju u ski skokovima. Muški tim okitio se srebrom u ponedjeljak. Zlato je pripalo Austrijancima.

Olimpijski šampioni postali su Štefan Kraft, Danijel Huber, Jan Herl i Manuel Fetner. Do zlatne medaje došli su najboljim rezultatima u finalnoj seriji, pa su ukupno imali 942.7 bodova.

Slovenci su vodili poslije prve serije, ali su u drugoj bili nešto lošiji, pa su ukupno imali 934.4 boda. Srebro su osvojili Peter Prevc, Timi Zajc, Cene Prevc i Lovro Kos.

To je četvrta medalja za Sloveniju u ski skokovima u Pekingu. Zlatom su se okitili Urša Bogataj i mešoviti tim, dok je bronzu osvojila Nika Križnar.

Bronzano odličje pripalo je Nijemcima, koji su skupili 922.9 bodova. Na pobjedničkom postolju našli su se Konstantin Šmid, Štefan Laje, Markus Ajzenbihler i Karl Gajger.

Četvrto mjesto zauzeli su Norvežani sa 922.1 bodom. Slijede Japan, Poljska, Rusija i Švajcarska.