Liga šampiona: Salcburg ubjedljivo poražen od Sparte u Pragu

Fudbaleri Sparte iz Praga pobijedili su 3:0 Salzburg u meču 1. kola UEFA Lige prvaka.

Samo dvije minute trebalo je Sparti da dođe do vodstva, Lukas Harslin je šutirao, a odbijanac golmana austrijske ekipe pospremio je u mrežu Kaan Kairinen. U nastavku je Victor Olatunji je imao dobru priliku, ali nije uspio udvostručiti prednost češkog tima.

Postigli su izabranici Pepijna Lijndersa gol u Mousse Kounfola Yea, ali je poništen zbog ofsajda.

Filip Panak upisao je asistenciju u finišu prvog poluvremena, a Olatunji je postigao gol za 2:0 Sparte. Nigerijaski napadač je početkom drugog dijela stigao i do asistencije, kada je Qazimu Laciju servirao sve za 3:0, što je bio i konačan rezultat.

Mogao je poraz Dedića i družine biti teži, da su precizniji u finišu meča bili Brimančević i Krasniqi.

Sparta će sledeći meč u Ligi šampiona igrati protiv Štutgarta na gostujućem terenu, dok Salcburg protiv Bresta na domaćem terenu traži svoje prve bodove.