Alpski derbi: Rukometaši Austrije na startu SP poraženi od Švajcarske

U grupi E austrijski rukometaši su trebali igrati protiv reprezentacije SAD, no zbog velikog broja zaraženih igrača zamijenila ih je znatno jača reprezentacija Švicarske. S toga je umjesto već planirane lagane pobjede protiv rukometnih amatera došao dvoboj protiv jakih susjeda.

Izabranici Aleša Pajoviča izgubili su prvoj utakmici rukometnog SP-a u Egiptu sa 25:28. Austrijanci su dobro krenuli u dvoboj i poveli sa 3:0. Dobro pripremljeni Švicarci su ipak vratili rezultat, što je rezultiralo izjednačenim rezultatom na kraju prvog poluvremena – 13:13.

Početkom drugog poluvremena Švicarske je krenula u seriju 5-1, s čime se već odlučio pobjednik u prvom kolu grupne faze. Švicarska je vodila jednom i pet razlike na 26-21, a završilo je 28-25.

Porazom protiv Švicarske će Austrija teško moći završiti u tri najbolje momčadi grupe koji prolaze dalje u glavnu rundu, budući da su naredni protivnici svjetski doprvak Norveška i višestruki svjetski i europski prvak Francuska.

Naredni protivnik Austrije je Francuska u subotu s početkom u 18 sati (prijenos na ORF1). U ponedjeljak grupna faza završava utakmicom protiv Norveške u 20.30 sati, s prijenosom na ORF Sport+.

Strijelci:
AUT: Weber 7, Živković 5, Hutecek 4, Schmid 3, Frimmel 2, Wagner 2, Zeiner, Stevanović
SUI: Schmid 7, Tynowski 6, Rubin 6, Sidorowicz 3, Lier 2, Milošević 1, Portner 1, Raemy 1, Rothlisberger 1