Austrija poražena od Islanda rezultatom koji je obe reprezentacije ostavio bez polufinala EP

Rukometaši Islanda su u posljednjem kolu Grupe 1 savladali Austriju rezultatom 26:24 i eliminisali oba tima iz borbe za polufinale.

Islanđani su odigrali fenomenalno prvo poluvrijeme i nakon 30 minuta imali prednost od čak šest golova (14:8).

Međutim, početkom drugog poluvremena kao da je na teren ušla druga ekipa. U prvih 15 minuta drugog poluvremena Austrijanci su napravili nevjerovatnu seriju od 8:1, a poveli 16:15.

Od tog trenutka je bilo gol za gol, a u 53. minuti Islanđani su poveli sa 22:20.

U posljednjih pet minuta rezultat je bio 23:23, a Islanđani su sa igračem manje poveli sa 25:23 dva minuta prije kraja meča, a kada je Kristjanson pogodio sedmercu za 26:24 minuta prije kraja bilo je jasno da će oba tima biti eliminisana iz utrka za polufinale.

Naime, Austrijancima je bila potrebna svaka vrsta pobjede, a Islandu dvocifrena pobjeda da bi ostao u utrci za polufinale.