Austrija savladala Švedsku pred dolazak u BiH

Fudbalska reprezentacija Austrije savladala je u prijateljskom meču Švedsku sa 2:0 i tako je na jako dobar način najavila gostovanje našoj selekciji.

Selektor ove selekcije Franco Foda je utakmicu počeo u veoma zanimljivom sastavu. Pružio je priliku ovim fudbalerima:

Lindner, Prödl, Alaba, Lainer, Hinteregger, Ilsanker, Zulj, Grillitsch, Schöpf, Arnautović, Burgstaller.

Usprkos činjenici da je izmiješao ekipu njegovi izabranici su uspjeli da savladaju učesnika četvrtfinala SP-a, a poveli su već u 11. minuti. Centaršut Alabe i lošu reakciju odbrane na kraju završava Helander koji šalje loptu u svoju mrežu za 1:0.

Konačan rezultat meča postavljen je u 64. minuti. Sjajan gol postigao je David Alaba.

U nastavku meča šansu za igru su dobili Dragović, Gregoritsch, Lazaro, Sabitzer, Ulmer, Schlager.