Čelsi savladao Salcburg i obezbijedio plasman u osminu finala Lige šampiona

Čelsi je kao gost pobijedio RB Salcburg rezultatom 2:1 i tako ovjerio plasman u narednu rundu Lige šampiona.

Grem Poter je izveo zanimljivu postavu u kojoj su od početka igrali i Pulišić i Sterling, kao krilni igrači, a u napadu Haverc i Obamejang, iza njih je igrao Galager.

Čelsi je poveo u 23. minutu, Kovačević se našao na pravom mjestu poslije jedne odbijene, koju je poslao pravo pod prečku sa 20 metara za 0:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Tek što je počelo drugo, domaći su izjednačili, poslije lijepe akcije, Adamu je bio na pravom mjestu, savladao je Kepu – 1:1.

Čelsi je nastavio da napada i da igra strpljivo, a u 64. minutu uslijedila je prava magija Kaija Haverca. Pulišić ga je proigrao, a Nijemac sa nekih 18 metara pogodio same rašlje za 1:2.

Salcburg se nije predavao i nastavio je da pritiska Čelsi, koji se odlično branio.

Najbliži golu bio je srpski igrač Strahinja Pavlović, u 69. minutu, nakon prekida, ali je Tijago Silva izbacio loptu ispred gola.

Čelsi je do kraja uspeo da sačuva prednost i tako trećom vezanom pobedom dođe do 10 osvojenih bodova i plasmana u osminu finala. Milan i Dinamo imaju po četiri boda, Salcburg je ostao na šest, tako da je Čelsi u osmini finala.