Evropsko prvenstvo: Rukometašice Srbije tijesno poražene od Hrvatske

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Hrvatske sa 25:24 (14:14) u trećem kolu C grupe Evropskog prvenstva. Od 20.30 sastaju se Holandija i Mađarska, a Srbija još ima šanse za prolaz u drugu fazu ukoliko Mađarice slave u tom meču.

Vodila je ekipa Ljubomira Obradovića 23:21, ali onda čak 13 minuta nije dala gol, dok su Hrvatice u tom periodu upisale četiri, što je odlučilo pobednika.

Ipak, posle pogotka Slađane Pop-Lazić smanjila je Srbija na -1. Sledeću loptu Srbija je izgubila, ali je ipak imala poslednji napad za izjednačenje. Međutim, niko nije bio dovoljno hrabar da šutne i završilo se tako što je Liščevićeva izgubila loptu.

Prethodno je Kristina promašila i sedmerac na 23:22, a tokom celog drugog poluvremena gledali smo mnogo grešaka na obe strane – u srpskom timu malo ko je bio dovoljno odvažan i da šutne, mnogo netačnih pasova, krila potpuno odsečena, pa krajnji ishod ni ne čudi mnogo.

Pre svega toga Srbija je u prvom poluvremenu igrala vrlo dobro, povela sa 13:9, imala je i 14:10, ali tada se nervoza prvi put uvukla i posle niza grešaka srpskog tima Hrvatice vezuju četiri gola za 14:14 na poluvremenu.

Počela je Srbija pobedom nad Holandijom, usledio je ubedljivi poraz od Mađarske zbog kojeg će Srbija ispasti u slučaju trijumfa Holandije. Ali i ako Mađarska pobedi i Srbija prođe, u drugu fazu ide sa nula bodova i praktično bez šansi za polufinale.

Mađarice izgubile, Srbija eliminisana sa EP

Rukometašice Mađarske izgubile su od selekcije Holandije rezultatom u 3. kolu grupe C Evropskog prvenstva, što znači eliminaciju reprezentacije Srbije.

Srbija je poslije poraza od Hrvatske (24:25) navijala za Mađarsku koja je vodila poslije prvog poluvremena, ali je dozvolila preokret u nastavku i poraz od 28:24 (13:15).

Interesantno, Holandija će uprkos dva neuspjeha u prva dva kola, prenijeti dalje 2 boda.

Mađarska neće imati nijedan, a Hrvatska dalje ide sa maksimalnih 4.