Golden State na korak do titule: „Durantula“ nezaustavljiv za Cleveland

U trećem meču finala najjače košarkaške lige svijeta (Nba) ekipa Golden State Warriorsa je na gostujućem terenu savladala Cleveland Cavalierse  rezultatom 110-102 i tako povela 3-0 u seriji.

Košarkaši Clevelanda su bolje otvorili meč i tokom cijelog prvog poluvremena imali prednost koja je najviše iznosila 13 poena razlike, međutim popularni „Ratnici“ su uspijevali da drže rezultatski priključak i na odmor poslije druge četvrtine su otišli sa 7 poena zaostatka.

U drugom poluvremenu je viđen drugačiji scenario GSW je već po navici ušao sjajno u treću četvrtinu koju je dobio sa osam poena razlike i tako u odlučujuću fazu meča ušao sa vođstvom. Na dva minuta do kraja meča bio je egal, ali su gosti sa sjajnim trojkama Curry-ja i Duranta otišli na plus šest i lagano priveli meč kraju za konačni rezultat.

Najefikasniji igrač meča je bio Kevin Durant sa 43 poena i 13 skokova, kod poraženih Cavaliersa Lebron James je upisao još jedan tripl-dabl učinak sa 33 poena, 11 asistencija i 10 skokova, takođe je imao i sjajan potez gdje u srcu reketa sam sebi nabacio od tablu za perfektno zakucavanje.

Četvrti meč je na rasporedu u noći s petka na subotu, a ako se nešto drastično ne promijeni u igri Clevelanda prijeti im takozvana „metla“ odnosno poraz od 4-0 u seriji.