Liga nacija: Austrija bolja od Severne Irske

Fudbalska reprezentacija Austrije savladala je Severnu Irsku sa 2:1 u gostima u trećoj grupi druge divizije Lige nacija, te su tako domaćina poslali u niži rang takmičenja.

Jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu imao je igrač Austrije David Alaba u 14. minutu čiji je udarac završio malo iznad prečke.

Mnogo sadržajniji je bio drugi deo utakmice. Poveli su gosti u golom Šlagera koji je iskoristio dodavanje Žulja i dobrim udarcem sa ivice kaznenog prostora savladao Karsona. Izjednačila je Severna Irska preko Evansa koji je dobro šutirao, ali je lopta na putu ka golu zakačila defanzivca Austrije Hinteregera i završila u mreži. Trijumf izabranicima Franka Fodea doneo je Lazaro pogotkom u nadoknadi vremena.

Mađarska je na svom terenu uspela da savlada prvoplasiranu Finsku u trećoj diviziji Lige nacija sa 2:0. Ovaj poraz nije mnogo bolan za goste, pošto su obezbedili plasman u viši rang takmičenja.

Oba gola viđena su u prvom delu utakmice, a postigli su ih Adam Salai i Adam Nađ.

U drugoj utakmici ove grupe Grčka je kao domaćim poražena od Estonije sa 0:1. Ni ovaj duel nije imao takmičarski značaj, jer je bilo poznato da Estonci ispadaju u četvrtu diviziju, dok će Grci ostati u istom rangu.

Pobedonosni pogodak viđen je u 44. minutu, a defanzivac domaće selekcije Konstantinos Lambropulos zatresao je sopstvenu mrežu.