Od sedam golova na kup utakmici RB Salcburg – Admira Vaker, Balkanci postigli četiri

Ovih dana su u Evropi aktuelna Kup takmičenja, pa je tako i Austrija krenula sa svojim.

Zanimljiv za gledanje je bio meč najmoćnijeg tima tamošnjeg prvenstva, Red Bul Salzburga koji je demolirao Admiru Vaker sa 6:1, uz čak četiri gola fudbalera sa Balkana.

Sve je krenulo još u 2. minutu susreta, kada je Vober postigao gol za 1:0. Nije to bio jedini u poluvremenu, pošto je do pauze postignuto još čak tri pogotka.

Prvo je Strahinja Pavlović iskoristio asistenciju Kjergarda i postigao gol u 25. minutu, sedam minuta kasnije je slovenački reprezentativac, Benjamin Šeško, postigao gol za 3:0, da bi posljednji u strijelce se upisao i Adamu u 41. minutu.

Drugo poluvrijeme je nagovijestio otpor Admire, gol je dao Cviršic, ali to je sve što je ova ekipa pružila.

Igrao se 65. minut meča, gol je postigao Amar Dedić, fudbaler iz BiH, da bi konačnih 6:1 postavio Roko Šimić, hrvatski fudbaler, sa penala u 74. minutu.