Partizan poražen od Šturma u Gracu

Fudbaleri Partizana poraženi su od Šturma iz Graca rezultatom 2:1 u poslednjoj pripremnoj utakmici za ovaj deo priprema.

Partizanu je ovo bila četvrta utakmica na pripremama i drugi poraz posle onog od Bohemijansa, dok je savladao ekipe Pesnice i Drave.

Prethodne tri utakmice Partizan je odigrao u Sloveniji, a meč sa Šturmom održan je u Gracu.

Strelac za „crno-bele” na utakmici u petak bio je Nemanja Nikolić, nakon čega je usledio preokret aktuelnog viceprvaka Austrije.

Šturm je do izjednačenja došao u 38. minutu iz jedanaesterca, a preokret je usledio u nastavku meča nakon loše reakcije kompletne odbrane Partizana i autogola kapitena Svetozara Markovića.

Posle duela sa austrijskim bundesligašem, tim iz Humske se vraća u Beograd, gde će nastaviti sa radom do početka takmičarske sezone.

PARTIZAN – ŠTURM 1:2 (1:1)

Grac – Stadion: Merkur arena. Strelci: 1:0 Nemanja Nikolić u 7, 1:1 Jakob Janšer (penal) u 38, 1:2 Svetozar Marković (autogol) u 53. minutu.

PARTIZAN: Jovanović, Ilić, Marković, Filipović, Antić, Kanute, Belić, Trifunović, Pantić, Menig, Nikolić.

ŠTURM: Šerpen, Gorenc-Stanković, Votrih, Sarkaria, Janšer, Horvat, Emega, Demaku, Hirlander, Gejrhofer, Dante.