Penzionisao se svjetski rekorder Šlirencauer

Svjetski rekorder u skijaškim skokovima Gregor Šlirencauer penzionisao se danas, samo nekoliko mjeseci prije potencijalnog četvrtog nastupa na Olimpijskim igrama.

Šlirencauer /31/, dvostruki pobjednik Svjetskog kupa i prestižne turneje Četiri skakaonice, rekao je da je donio ovu odluku nakon što je razmišljao dok je posljednji put bio povrijeđen, prenio je AP.

“Posljednjih nekoliko mjeseci su za mene bili izazov, ali na pozitivan način”, saopštio je skijaški šampion na svojoj internet stranici.

Šlirencauer je pobijedio na rekordna 53 pojedinačna takmičenja Svjetskog kupa, ali ni na jednom u posljednjih gotovo sedam godina. Karijera mu je bila opterećena serijom povreda koljena.

Osvojio je olimpijsku bronzanu medalju u pojedinačnom i timskom takmičenju na Igrama u vankuveru 2010. godine, a u Sočiju 2014. godine osvojio je srebro kao član austrijskog tima.