Prvi put od osnivanja: Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca novi šampioni Srbije

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca novi su prvaci Srbije pošto su na svom terenu pobedili ekipu Novog Beograda sa 13:9 (1:0, 3:4, 3:1, 6:4), u majstorici finalne serije Superlige Srbije.

Radnički je tako prvi put u istoriji osvojio titulu prvaka Srbije.

Ovo je drugi trofej u sezoni za vaterpoliste Radničkog, pošto su prethodno slavili u Regionalnoj ligi.

Najefikasniji u pobedničkom timu na večerašnjem meču bio je Nikola Lukić sa tri gola, po dva su postigli Strahinja Rašović i Filip Janković.

„Naša prednost je bio domaći teren, definitivno. Mi smo tu prvu utakmicu pobedili na našem terenu nekako, oni su zasluženo slavili na njihovom i odlučivala je ova poslednja. Jedno pravo finale, muško, koje nije vidjeno dugo“, rekao je Rašović za Radio-televiziju Srbije posle meča.

U timu Novog Beograda najefikasniji su bili Miloš Ćuk i Aleksandar Radanović sa po tri postignuta gola.

Radnički je poveo posle tačno dva minuta igre preko Rašovića, a onda je, na krilima dobre odbrane i raspoloženog Lazara Dobožanova održavao tu prednost sve do kraja četvrtine. Sredinom druge deonice domaći tim se „odlepio“ na dva gola razlike (4:2), ali su gosti uspeli da anuliraju zaostatak do odlaska na odmor (4:4).

Kragujevčani nisu dozvoljavali protivniku nijedno vođstvo, a tri minuta pre ulaska u poslednju deonicu ponovo su se vratili na plus dva (7:5). Izabranici Uroša Stevanovića su i definitivno slomili otpor protivnika na startu poslednje četvrtine kada su poveli sa 9:5.

Vladimir Vujasinović je tada u napad poslao golmana Rističevića, ali to mu se odmah „obilo o glavu“, pošto je posle neiskorišćenog napada Radulović pogodio preko celog terena za velikih 10:5 nakon čega je mirno priveo meč kraju.