Rapid Beč došao do velike pobjede u Moskvi

U ranim poslijepodnevnim satima odigrane su dvije utakmice 5. kola Europske lige, a posebno zadovoljni mogu biti u Rapidu iz Beča…

Danas su na rasporedi susreti petog kola Europske lige, a ranije od ostalih odigrana su dva susreta. Rapid Beč je na važnom gostovanju u Moskvi svladao Spartak, dok je Dinamo iz Kijeva slavodobitno napustio glavni grad Kazahstana.

U Moskvi je početak susreta bio odličan. Napadale su obje ekipe, imale svojih odličnih prilika, a u 20. minuti domaći su došli do vodstva. Dobro se snašao Ze Luis i zabio za 1:0 Spartaka. Do kraja prvog dijela, domaći su mogli povećati vodstvo, ali je Luiz Adriano bio neprecizan.

Taj pogodak mogao je donijeti mirni nastavak domaćem sastavu, no dogodilo se potpuno suprotno. U drugom dijelu u potpunosti je dominirao bečki Rapid i potpuno zasluženo stigao do slavlja. Činilo se da će Spartak ostati neporažen, ali je u posljednjih deset minuta Rapid zabio dva pogotka. U 80. minuti za 1:1 zabio je Mert Muldur, dok je u prvoj minuti nadoknade Philipp Schobesberger pogodio za veliku pobjedu gostiju.

Rapid je došao do važna tri boda i u posljednjem kolu protiv Rangersa im može biti dovoljan i jedan osvojeni bod. Što se tiče Spartaka, oni imaju jako težak posao i moraju doći do bodova na gostovanju kod Villarreala.

Astana unatoč boljoj igri nije uspjela stići do pobjede protiv Dinama iz Kijeva. U potpunosti su domaći bili bolji, pokretniji, ali pogodak u prvom dijelu gostima je donio tri boda s kojim su potvrdili prvo mjesto u skupini. U 29. minuti Benjamin Verbić odlično se probio i zabio za 0:1.

Pokušavali su domaći, imali veći broj udaraca i prilika, ali do izjednačenja nisu došli. Marin Tomasov je igrao svih 90 minuta za domaće, a valja reći kako je imao nekoliko odličnih pokušaja iz slobodnih udaraca. Istaknimo na kraju kako je glavni sudac na tom susretu bio Ivan Bebek.