Remi u Frankfurtu, Arsenal bolji od Valensije u polufinalu Lige Evrope

Fudbaleri Ajtrakta i Čelzija remizirali su rezultatom 1:1 u prvoj utakmici polufinala Lige Evrope, a strijelac za domaći tim bio je Luka Jović. U drugom meču Arsenal bio bolji od Valensije sa 3:1

Ajntrakt je protiv Čelzija došao do vođstva u 23. minutu golom srpskog reprezentativca Luke Jovića koji je postigao sjajan pogodak na asistenciju Filipa Kostića. Povukao je srpski centarfor akciju sa sredine terena, uposlio krilnog reprezentativca Srbije, ovaj uzvratio centaršutem u srce šesnasterca, a tamo – strašan trzaj glavom i hirurški precizan pogodak Jovića. a sve to izgedalo je ovako:

U 45. minutu Pedro je Čelziju donio izjednačenje, a ovo je bio konačan rezultat utakmice.

U drugom meču Arsenal je napravio veliki korak ka plasmanu u finale pobijdivši Valensiju sa 3:1 na domaćem terenu.

Ipak gosti prvi dolaze u vođstvo golom Diakabija u 11. minutu, a preokret je donio Lakaset, golovima u 18. i 26. minutu.

Kunačan rezultat postavio je Aubamejang u sudijskoj nadoknadi vremena i to na asistenciju BH reprezentativca Seada Kolašinca