Rukometaši Vojvodine pobedili Krems u Austriji

Rukometaši Vojvodine pobedili su u Austriji Krems sa 29:27 (14:16) u prvom meču trećeg kola EHF kupa. Tako je savladan prvak Austrije i trenutni lider austrijskog prvenstva.

Cela utakmica bila je izuzetno neizvesna. Veći deo prvog poluvremena domaći tim imao je prednost od jednog ili dva gola, a na poluvremenu je bilo 16:14.

Novosađani su uspeli u nastavku utakmice da preokrenu rezultat, a do prvih +2 razlike došli su u 45. minutu. Imala je Voša i +3, ali je ekipa Kremsa uspela da nekoliko puta dođe do izjednačenja i da u finišu utakmice smanji rezultat za konačnih 29:27 za Vojvodinu.

Odlična je bila Vošina bekovska trojka Ocvirk – Puhovski – Milić, koja je zajedno postigla skoro polovinu golova – 14.

Revanš u Novom Sadu igra se iduće subote u SC “Slana Bara”.

(021.rs/Foto: Pixabay)