Saznali rivale: Zvezda sa Pjunikom iz Jermenije, Partizan protiv kiparskog AEK-a

Fudbaleri jermenskog Pjunika biće rival prvaku Srbije Crvenoj zvezdi u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Jermeni su večeras sa 4:1 (1:1) ubjedljivo savladali Didelanž na gostovanju u revanš meču 2. kola kvalifikacija za elitno takmičenje.

U prvom meču u Jerevanu bilo je 1:0 za tim iz Luksemburga, pa će Pjunik 3. avgusta gostovati na stadionu “Rajko Mitić” u Beogradu, dok će revanš biti odigran 9. avgusta u Jerevanu.

Na stadionu Jos Nosbaum domaćin Didelanž poveo je u 21. minutu golom Mošina Hasana, ali je Pjunik svega tri minuta kasnije izjednačio preko Žuninja.

Gosti su do preokreta došli preko Luke Juričića u 54. minutu, na 3:1 povisio je Jusuf Otubandžo u 76. minutu, a konačan rezultat postavio je Juričić drugim golom na meču u 85. minutu.

Crvena zvezda i Pjunik nikada se nisu sastajali u evrokupovima, a jedini duel sa timovima iz Jermenije crveno-beli odigrali su u sezoni 2020/21.

Petostruki uzastopni šampion Srbije u oktobru 2020. savladao je Ararat Jermeniju sa 2:1 i izborio plasman u grupnu fazu Lige Evrope.

Fudbaleri Partizana igraće u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope protiv kiparskog AEK-a iz Larnake.

Danski Mitjiland večeras je bio bolji od AEK-a nakon izvođenja penala, pa će poraženi domaćin na megdan beogradskim crno-bijelima.

Pobjednik dvomeča izboriće plasman u plej-of Lige Evrope, ali i obezbijediti mjesto u grupnoj fazi Lige konferencija, dok će poraženi u plej-of trećeg po rangu evropskog takmičenja.

U prvom meču 3. kola kvalifikacija za Ligu Evrope Partizan će 4. avgusta biti gost na Kipru, dok će revanš biti odigran sedam dana kasnije u Beogradu.