Tim u finalu nakon pet setova i dva dana igre

Austrijanac Dominik Tim plasirao se u finale Rolan Garosa pobjedom nad Novakom Đokovićem u pet setova.

Tim je bio bolji od Novaka posle četiri časa i 19 minuta igre, po setovima – 6:2, 3:6, 7:5, 5:7, 7:5.

Austrijanac se plasirao u drugo uzastopno finale pariskog Gren slema, dok je Đoković popravio prošlogodišnji plasman u četvrtfinale, gdje ga je tada zaustavio Marko Čekinato.

Porazom Đokovića završio se san o osvajanju novog “Đoker slema”, to jest četiri Gren slema u nizu.

Susret je trebalo da bude odigran u petak, međutim zbog jakog vjetra koji je pravio velike probleme obojici tenisera i zbog kiše koja je u međuvremenu počela da pada, odlučeno je da će drugi finalista biti poznat u subotu.

Tim je tokom jučerašnjeg meča protiv Đokovića pri rezultatu 1:1 u setovima imao blago vođstvo od 3:1 u gemovima trećeg seta, nakon čega je meč prekinut. Odmah na početku današnjeg susreta, Đoković je napravio brejk i anulirao prednost svog protivnika.

Ključni trenutak trećeg seta desio se u 12. gemu kada je Tim imao prednost od 6:5 i uspio da napravi novi brejk i dođe do nove prednosti u setovima od 2:1.

Oba tenisera imala su puno problema u igri na svoj servis u četvrtom setu, napravljeno je čak pet brejkova, a jedan više uspio je osvojiti najbolji reket svijeta – Novak Đoković, koji je tako poravnao na 2:2 u setovima.

U odlučujućem, petom setu, Tiem je igrao s puno više sigurnosti i samopouzdanja, što mu je osiguralo veliku prednost od 4:1 i 40:40 na servis Đokovića, kada je susret opet prekinut zbog jake kiše.

Nakon što je nastavljen duel Đoković je vratio brejk i stigao do 3:4, ali je Austrijanac uzvratio ribrejkom i servirao za meč.

Tim je imao i dvije vezane meč-lopte, ali je Novak uspio dobiti naredna četiri poena i napravio brejk, te produžio meč.

Ipak, u 12. gemu Tim je došao do brejka i odlučujući set riješio u svoju korist rezultatom 7:5.

Austrijanac će se za titulu kao i prošle godine boriti sa “kraljem šljake” Rafaelom Nadalom koji je u drugom polufinalu sa 3:0 savladao Rodžera Federera.