Wesner boksuje protiv Srpkinje na Svjetskom prvenstvu u Beču

Meč se održava u poznatom hotelu

Nicole Wesner će boksati za Svjetsko prvenstvo 2. decembra u hotelu “Intercontinantal” u Beču .

Za Njemicu je to već drugo Svjetsko prvenstvo u roku od godinu dana nakon posljednje odbrane titule u aprilu 2023.

Nakon duge pauze od takmičenja od tri godine (od jula 2019. do decembra 2022.), koja je uzrokovana pandemijom i dvoručnim operacijama, cilj je bio što češće stajati u zoni užeta. Ovo će sada biti njena četvrta borba od povratka sa pauze u decembru 2022.

“Moje godine za treniranje su još uvijek mlade – na kraju krajeva, počeo sam da se bavim sportom tek sa 32 godine. Definitivno imam još mnogo toga da uradim.”

Protivnik sa iskustvom na Svjetskom prvenstvu čeka

Vesnerova sledeća konkretna meta biće Srpkinja Nina Pavlović, protiv koje će se takmičiti za svetsko prvenstvo 2. decembra. Pavlović je vodila preko 160 borbi u boksu i kik boksu.

Ima preko 100 borbi u kik boksu i već je postala evropska prvakinja. U amaterskom boksu vodila je impresivan broj od 50 amaterskih borbi i osvojila razne titule državnog prvaka.

U profesionalnom boksu Pavlovićeva je do sada vodila 14 profesionalnih borbi, od čega je dobila osam borbi, pet izgubila i jednu borbu završila neriješeno. Biće to Wesnerova 20. profesionalna borba (19 pobjeda, 1 poraz).

Pavlovićeva je već boksovala za IBF Svetsko prvenstvo i WBC titulu. Borba za svjetsko prvenstvo protiv Wesnera će biti treći pokušaj da osvoji internacionalnu titulu.

Ali Wesner se sjeća svojih prednosti: “Sa preko 160 borbi u boksu i kik boksu, Nina ima mnogo puta više takmičarskog iskustva od mene. Tehnički, međutim, vidim sebe u prednosti. Borba će sigurno biti uzbudljiva i radujem se da se uskoro vratim u ring.”

Više borbi na događaju

Boksersko veče karakterišu jake žene, jer će Michaela Kostaskova braniti interkontinentalnu titulu WBF, koju je osvojila u aprilu ove godine.

U ringu će biti i bokseri amateri iz bokserske ekipe Bounce, kao i profesionalni bokseri Ljubomir Đukić, Sergio Odabei i Dardan Avdylaj.