Zvezda uvjerljiva sa Ferencvarošom na domaćem terenu, Partizan osvojio tri boda u Kelnu

Fudbaleri Crvene zvezde u meču trećeg kola Grupe H Liga Evrope, ubedljivo su pobedili mađarski Ferencvaroš sa 4:1.

Zvezda je povela sa penala u 27. minutu.

Gobeljić je sjajno prošao po desnoj strani i uputio je centaršut.

Ivanić je bio u skoku i udario loptu glavom, koja pogađa Binga u ruku i posle VAR-a sudija pokazuje na belu tačku.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gejlor Kanga.

Rezultat je povećan nekoliko minuta kasnije kada je Ivanić poslao loptu u kazneni prostor.

Mitrović je sjajno prihvatio loptu, okrenuo čuvara i poslao je u mrežu.

Na početku drugog poluvremena Zvezda je povela sa tri gola prednosti.

Gobeljić je ponovo asistira, dodao je loptu do Kataija koji sa oko 20 metara preciznim udarcem šalje loptu u mrežu.

Desetak minuta kasnije prednost je uvećana na ubedljivih 4:0.

Strelac je bio Gejlor Kanga. Lopta je stigla do Kange, iskosa sa leve strane na uglu šesnaesterca, sevnuo je udarac i lopta je završila u suprotnom gornjem uglu gola rivala.

Ferencvaroš smanjuje prednost Zvezde u 71. minutu. Zakariajasen se odlično ubacio po desnojstrani i ispred Erakovića prihvatio loptu i poslao je iza Borjana.

Marković čovek odluke

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na gostovanju ekipu Kelna sa 1:0, u utakmici trećeg kola Grupe D Lige konferencija.

Sva tri boda crno-belima doneo je Svetozar Marković golom u devetom minutu.

U drugom meču ove grupe ranije danas Nica je na gostovanju pobedila Slovacko sa 1:0.

Partizan je sada vodeći u Grupi D sa pet bodova, koliko ima i drugoplasirana Nica, Keln je treći sa bodom manje, a Slovacko je na poslednjem mestu sa jednim bodom.

U sledećem kolu za sedam dana Partizan dočekuje Keln, a Nica na svom terenu igra protiv Slovackog.

Vođstvo crno-belima u devetom minutu donosi Marković. Loptu je posle slobodnog udarca ubacio Bibras Natho, a najbolji u skoku bio je odbrambeni igrač Partizana.

Keln je prvu priliku imao u 23. minutu, kada je centaršut uputio Kingsli Šindler, a glavom prečku pogađa Sarkis Adamjan.

Nemački tim je mogao do izjednačenja i u 31. minutu, nakon što je Florijan Dic iz blizine šutirao glavom, a intervenciju je upisao golman Aleksandar Popović, javila je Beta.

Gosti su do kraja poluvremena imali šansu za drugi gol. Fuseni Dijabate je napravio prodor u kazneni prostor, lopta je došla do Slobodana Uroševića, čiji udarac posle odbrane golmana Marvina Švabea završava na stativi.

Prvi ozbiljniji šut u drugom delu uputila je domaća ekipa u 59. minutu preko Ondreja Dude, a lopta je završila pored gola.

Partizan je „zapretio” pet minuta kasnije. Loptu je u kazneni prostor ubacio Kvinsi Menig, da bi udarac Andrije Pavlovića odbranio Švabe.

Imali su crno-beli u prvom minutu nadoknade priliku da reše pitanje pobednika, kada je sam pred Švabea izašao Patrik Andrade, ali je golman domaće ekipe sačuvao svoju mrežu.

Do kraja meča Partizan je uspeo da se odbrani i dođe do prvog trijumfa ove sezone u Ligi konferencija.

Pre početka utakmice održan je minut ćutanja za nedavno preminulog bivšeg golmana Partizana i Kelna Milutina Šoškića, a zatim je odata počast žrtvama tragedije na stadionu u Indoneziji.