Austrijanac Dominic Thiem prvi finalista Roland Garrosa

Austrijanac Dominic Thiem plasirao se u finale teniskog grand slama Roland Garros  nakon što je danas pobijedio  Italijana Marca Cecchinata da 3-0 u setovima.

Thiem je od početka nametnuo svoj ritam igre i odmah na početku meča napravio brejk, a zatim ga i potvrdio te poveo 2-0 u prvom setu, međutim Cecchinato je ipak uspio uzeti ri-brejk za izjednačenje 4-4, ali na njegovu žalost Austrijanac je ponovo pokazao svoj kavalitet i na kraju uzeo set sa 7-5.

U drugom setu je viđena rezultatska neizvjesnost do samog kraja jer je meč otišao u taj-brejk koji je Thiem uzeo sa 12-10, iako je Cecchianto imao svojih prilika jer je imao čak tri set lopte. Nakon scenarija u drugom, Italijan je u potpunosti fizički i psihički pao u trećem setu, što je dovelo da Thiem lagano privede meč kraju sa 6-1 u trećem setu za konačnih 3-0.

Svog protivnika u finalu Thiem će saznati danas nakon duela Nadala i Del Potra, a finale je na rasporedu u nedjelju.