Borac poražen od Austrije i u Banjaluci

Fudbaleri Borca iz Banjaluke nisu uspjeli da se domognu trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije jer su poraženi i u revanšu od Austrije sa 1:2, pred svojim navijačima.

Gradski stadion bio je ispunjen do posljednjeg mjesta, podrška sa tribina nije izostajala tokom svih 90 minuta, momci u crveno-plavim dresovima dali su sve od sebe, ali su na kraju morali da čestitaju ekipi iz Beča.

Po dosta sparnom vremenu Borac je bolje otvorio meč, ozbiljno zaprijetio nekoliko puta, ali nije uspijevao da nađe put do protivničke mreže dok je i prečka bila saveznik Austrijanaca u 40. minutu nakon šuta Zorana Kvržića.

Veliko oduševljenje na stadionu desilo se u 49. minutu kada je Hoze Kortez postigao gol. Ipak, samo dva minuta kasnije slavlje domaćih prekinuo je Gruber golom za izjednačenje dok je u 65. minutu stadion umuknuo jer je Austrija povela sa 2:1 preko Polstera. Domaći se ni tada nisu predavali, stvorili su nekoliko prilika do kraja meča, ali nisu stigli do izjednačenja.