Čileanci su danas šokirali rukometni svijet

Čileanci su šokirali rukometni svijet, pošto su danas u sklopu 3. kola grupe C Svjetskog prvenstva pobijedili Austrijance sa 32:24.

Čile je prethodno izgubio 23 razlike od Danske, no protiv Austrije je kao veliki autsajder stigao do prva dva boda na turniru.

Čileanci su od početka meča vodili, mada je na poluvremenu Austrija imala 15:14.

Počelo je drugo poluvrijeme golom Austrijanaca za 16:14, a onda 5:0 serija Čileanaca, koji ubrzo odlaze na plus pet, pa na plus sedam, osam…

Austrijanci više nisu smogli snage da se vrate u meč, pa su poslije pobjede nad Saudijskom Arabijom neočekivano poraženi.

Braća Feuchtmann su u nastavku izrešetali Austriju, zabili su 15 od ukupno 32 gola Čilea, dok je šest golova postigao Ceballos, Salinas četiri, dok su Pavez i Frelijj dodali po tri.

Čileanci mogu još da se nadaju za prolaz u drugi krug, a za to im treba pobjeda nad Saudijskom Arabijom i/ili Tunisom.

Rusija je bila sigurna protiv Koreje i slavila je sa 34:27, pa je sada u vrhu grupe A s tri boda. Prethodno su Rusi jučer remizirali sa Srbijom (30:30). U narednom kolu igraju protiv domaće selekcije Njemačke.