Dinamo savladao Volfsberger, Austrijanci u Zagrebu odolijevali do finiša

Dinamo je u trećem kolu skupine K Europske lige ostvario prvu pobjedu, s 1:0 pobijedio je austrijski Wolfsberger pogotkom Atiemwena u 77. minuti.

Modri su cijelo durgo poluvrijeme imali igrača više, no nisu bili posebno opasni. Ipak, prvu pobjedu i ukupno četiri boda na konu osigurao je Atiemwen minutu nakon što je ušao u igru, javlja HRT.

Obje momčadi imale su uoči dvoboja velikih problema s koronavirusom, Modri su imali devet zaraženih igrača, uz trenera Zorana Mamića, umjesto kojeg je momčad vodio Alen Peternac, a Austrijanci nešto manje, “samo” osam zaraženih nogometaša.

U prvih pet minuta dvoboja na Maksimiru niz pogrešnih dodavanja na obje strane, a prvo veće uzbuđenje dogodilo se u sedmoj minuti, kad su gosti tražili jedanaesterac zbog klizećeg starta Gvardiola.

U osmoj minuti opet gosti traže kazneni udarac, sad zbog navodnog Perićevog igranja rukom, no sudac se nije osvrtao na njihove zahtjeve, kao ni na proteste igrača Dinama minutu kasnije, kad je sudac procijenio da je Gvardiol visoko podigao nogu.

Wolfsberger je zaigrao visokim presingom prema domaćinu, koji je u čvrstom bloku.

Dino Perić zamijenjen je već u 17. minuti, čini se da ima nekih problema. Umjesto njega u igru je ušao Marin Leovac.

Prvu priliku na utakmici imao je Mario Gavranović u 20. minuti. Ademi mu je podvalio loptu, a on je neometan pucao iz prve s 15 metara, no loše je to napravio i lopta je otišla iznad gola.

Mislav Oršić je zaprijetio s 20 metara u 26. minuti, a četiri minute kasnije Dieng je nakon kontre gostiju ostao jedan na jedan s Gvardiolom, no zaustavio ga je Dinamov branič.

Lovro Majer odličan je u veznom redu, sad je “prisilio” Wernitzniga da dobije žuti karton.

Kad se već činilo da će prvo poluvrijeme proći bez većih uzbuđenja, Matthaeus Taferner dobio je na samom kraju drugi žuti, odnosno crveni karton, nepotrebno nagazivši suparnika na sredini terena, pa je tako Dinamu preostalo cijelo drugo poluvrijeme da s igračem više dođe do pobjede.

Na početku drugog dijela Alen Peternac je u igru umjesto Jakića uveo Kastratija.

Prva prijetnja došla je u 50. minuti od Majera, koji je nakon lijepog driblinga pucao snažno, ali i neprecizno. U 61. minuti Oršić je zaprijetio iz slobodnog udarca, no lopta se od živog zida odbila u korner.

Samo minutu nakon što je ušao u igru umjesto Moharramija hrvatskog prvaka je u vodstvo doveo Atiemwen. On je dobro primio ubačaj Majera i sa šest metara pogodio suprotni kut gostujućeg gola.