Dinamo se revanširao Rapidu, Partizan osvojio bod u Belgiji, Zvezda poražena od Danaca

U susretu 4. kola H skupine Europske lige Dinamo je na stadionu Maksimir pred 7.800 gledatelja pobijedio Rapid sa 3-1 vrativši se na drugo mjesto ljestvice.

Dinamo je ovom pobjedom uzvratio austrijskom sastavu za poraz u Beču (1-2) u prošlom kolu, ali i napravio važan korak prema osvajanju jedne od prve dvije pozicije u skupini.

Rapid je poveo već u osmoj minuti golom Christopha Knasmullnera, no “Modri” su do kraja poluvremena okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića (13) i Komnena Andrića (34). Pobjedu Dinama potvrdio je Josip Šutalo (83).

“Modri” su natjecanje u skupini otvorili porazom od West Hama (0-2) nakon čega su na gostovanju porazili Genk sa 3-0, a zatim je uslijedio poraz u Beču od Rapida (1-2). S druge strane, Rapid je upisao dva početna poraza (Genk 0-1, West Ham 0-2), da bi u prošlom kolu bio bolji od hrvatskog prvaka.

Rapid je poveo već u osmoj minuti susreta, a pogodak je postigao Christoph Knasmullner. No, radost gostiju kratko je trajala. Samo pet minuta kasnije Petković je izjednačio. Dinamo je okrenuo rezultat u 34. minuti. Bila je to fantastična akcija u tri poteza. Petković je majstorski proigrao Bartola Franjića koji je odmah odigrao u šesnaesterac, a loptu je primio Andrić zabivši za 2-1. Nekoliko trenutaka nakon Andrićevog gola, Bad Blue Boysi su obilježili 35. rođendan impresivnim transparentom. Dinamo je pobjedu potvrdio u 83. minuti. Bulat je ubacio, a Šutalo glavom zabio za 3-1.

Sjajan pogodak Uroševića

Fudbaleri Partizana i Genta odigrali su večeras u Belgiji nerešeno 1:1, u utakmici četvrtog kola Grupe B Lige konferencija.Gent je prvi u grupi sa deset bodova i obezbedio je plasman u drugu fazu Lige konferencija, dok je Partizan drugi sa tri boda manje i gotovo je izvesno da će i crno-beli igrati u Evropi i na proleće pošto Flora i Anortozis imaju po dva boda.

Partizan je poveo u 65. minutu golom Slobodana Uroševića, a izjednačenje i bod Gentu doneo je Tarik Tisudali u 80. minutu.

Gent je imao više loptu u posedu u prvom poluvremenu i bio je nešto bolji tim, ali je Partizan bio najbliže golu pošto je Bibras Natho u 28. minutu pogodio stativu iz slobodnog udarca.

Na drugoj strani, pretio je i Gent, ali je u nekoliko navrata sjajan na golu crno-belih bio Aleksandar Popović pa se na odmor otišlo bez golova.

Drugo poluvreme počelo je prilikama Jojića na jednoj i Kumsa na drugoj strani, a prvi su do gola stigli crno-beli.

Vođstvo Partizanu doneo je u 65. minutu Urošević sjajnim golom. On je šutirao sa 17-18 metara, u dalji ugao, a golman Genta Sinan Bolan je samo pogledom ispratio loptu.

Gent je od tog gola sve karte bacio na napad, pa je stigao do izjednačenja u 80. minutu pogotkom Tisudalija koji je ostao sam na petercu i nije mu bilo teško da savlada Popovića.

Partizan će u narednom kolu gostovati Flori, dok će Gent u goste Anortozisu.

Autogol Kange

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras na svom terenu od ekipe Mitjilanda sa 0:1, u meču četvrtog kola Grupe F Lige Evropa.

Danski tim je do pobede došao autogolom Gelora Kange u 56. minutu.

Zvezda je u 12. minutu ostala sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Miloš Degenek. Igrač crveno-belih je kao poslednji u odbrani napravio prekršaj nad Gustavom Isaksenom.

Jedini udarac u okvir gola tokom prvog poluvremena uputio je igrač gostiju Pione Sisto, ali je njegov šut u 40. minutu, sa ivice šesnaesterca odbranio golman Zvezde Milan Borjan.

U nastavku meča gosti dolaze do vodjstva, golom u 56. minutu. Evander je izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, a loptu je u svoju mrežu skrenuo Kanga.

Zvezda je prvu ozbiljniju priliku imala u 70. minutu, kada je udarac Kange sa dvadesetak metara otišao iznad prečke.

Osam minuta kasnije Radovan Pankov je nakon centaršuta iz kornera glavom šutirao preko gola.

Do kraja meča domaći tim ostao je sa devet igrača na terenu, jer je u četvrtom minutu nadoknade drugi žuti karton dobio Marko Gobeljić.

Zvezda je u šestom minutu nadoknade imala priliku za izjednačenje, kada je sa pet metara glavom pored gola šutirao Aleksandar Dragović.

Braga je u drugom meču Grupe F pobedila na svom terenu Ludogorec sa 4:2.

Na tabeli Grupe F dva kola pre kraja vodi Braga sa devet bodova, Zvezda je druga sa sedam, dok Mitjiland na trećem mestu ima dva boda manje, a Ludogorec na poslednjem ima jedan bod.Zvezda u sledećem kolu 25. novembra dočekuje Ludogorec, a Mitjiland na svom terenu igra protiv Brage.