Duel na SP: Rukometašice Srbije savladale Crnu Goru

Rukometašice Srbije pobedile su Crnu Goru u prvom meču druge faze Svetskog prvenstva rezultatom 27:25.

Utakmica u Granoljersu je bila uzbudljiva i neizvesna od prvog do poslednjeg minuta, a Srpkinje su pobedila nakon preokreta i odlično odigranog drugog poluvremena.

Crnogorke su većim delom meča bile u prednosti, ali je srpski golman Jovana Risović imala nekoliko odličnih intervencija, dok su u napadu blistale Stoiljković i Radojević, koje su bile najefikasnije sa sedam, odnosno osam golova.

U selekciji Crne Gore najbolje su bile Radičević sa osam, Pavićević sa pet i Grbić sa četiri gola.

Crnogorke su bolje otvorile meč i rani su stigle do vođstva. U isto vreme igrale su i čvrstu odbranu, dok su Srpkinje bile mekane u tom segmentu.

Srbija je lošu odbranu igrala pre svega na krilnoj poziciji, gde su se redovno ubacivale Radičević i Pavićević, pa im nije bilo teško da pogađaju.

Reprezentaciju Srbije u igri je držala Jovana Stoiljković, koja je jedina bila na visini zadatka u prvom poluvremenu.

Bregar je pokušao tajm-autima da probudi ekipu, ali Crnogorke su bile odlučne i konstantno su držale vođstvo.

Vukčević je bila najoštrija u odbrani Crne Gore, pa Srpkinje nisu imale mnogo prostora za manevar, pre svega na poziciji pivota.

Na pauzu se otišlo sa rezultatom 18:14 u korist Crnogorki.

Nakon pauze, Srbija je zaigrala mnogo bolje, pre svega u odbrani. Razigrale su se Radojević i Janjušević, pa je utakmica ušla u neizvesnu završnicu u potpunom egalu.

Jovana Risović je bila „x-faktor“ srpske reprezentacije u ovom duelu, pošto je u ključnim momentima odbranila nekoliko puta šuteve Crnogorki, koje u jednom delu drugog poluvremena čak šest minuta nisu mogle da postignu gol.

Srbija je povela golom Stamenić, a potom je bitan gol postigla je Kristina Liščević, kojim je Srbija prvi put stigla do dva gola prednosti na ovom meču. Nakon toga, Crnogorke više nisu uspele da steknu prednost, a utakmica je rešena u poslednja dva minuta.

Tada su za selekciju  Srbije pogodile Janjušević i Radojević, a Risović je imala još jednu odbranu.

Podsetimo, Srbija je iz prvog dela prenela pobedu i poraz, a ovim trijumfom se približila četvrtfinalu. Ipak, na putu do te faze takmičenja rukometašice Srbije očekuju dueli protiv Francuske i Slovenije.