Evropsko prvenstvo: Rukometaši Austrije izvukli veliki bod u meču sa Hrvatskom

Rukometna reprezentacija Hrvatske remizirala je s Austrijom rezultatom 28:28 u okviru 2. kola Evropskog prvenstva u Njemačkoj, te će pitanje prolaza biti odlučeno u posljednjem kolu.

Hrvati su izvanredno otvorili susret i poveli su 5:1 na otvaranju susreta, ali potom je uslijedio period loše igre.

Čak devet minuta nisu postigli gol što je Austrija iskoristila da izjednači na 9:9. Ipak, finiš prvog dijela ponovo je pripao Hrvatskoj koja je na poluvremenu vodila 14:12.

Ipak, Austrija je zaigrala mnogo bolje na startu drugog dijela i brzo su preokrenuli i poveli 18:17. Uslijedila je veoma neizvjesna završnica u kojoj su Austrijanci nadoknadili dva gola razlike i izvukli veliki bod.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Mario Šostarić sa šest golova, a pratili su ga Veron Načinović s pet i Marin Jelinić sa tri pogotoka.

Na drugoj strani Mykola Bylik je postigao sedam, a Robert Weber šest golova.

Hrvatska će u posljednjem kolu igrati protiv Rumunije, dok Austrijance očekuje meč odluke protiv Španije.

Glavni adut Hrvatske – iz Beča

Zanimljivo je da je u prvom meču Hrvatske, kada su ubjedljivo pobijedili Španiju, najbolji pojedinac bio Ivan Martinović.

Ivan je rođen u Beču i u vezi je s Austrijankom Miriam Rath. Djevojka mu je velika podrška još od početka karijere. Od treninga do utakmica, ona ga uvijek vatreno bodri.

Par je u vezi šest godina, a sredinom prosinca 2023. su se zaručili. Ivan je na Instagramu objavio fotografije zaručničkog prstena, a brojni obožavatelji čestitali su paru.

Uz brojne fotografije s rukometnih terena, Ivan često na Instagramu objavljuje privatne trenutke s Miriam. Ona je također sportašica. Trenirala je odbojku.