Fudbalerke Austrije minimalcem savladale Srpkinje na “Čairu”

Srbija je sada pala na drugo mesto u grupi G, ali ima i dve utakmice više od trećeplasiranih Francuskinja, koje su glavni favorit u grupi, a večeras su savladale Kazahstan.

Na trenutke dobra, ali većim delom meča bezidejna igra srpskih fudbalerki nije uspela da ugrozi Austriju, kojoj je jedan pogodak na niškom stadionu “Čair” bio dovoljan da osvoji 3 boda u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo. Srpske fudbalerke su pred oko 1.000 gledalaca na “Čairu” ispustile priliku da nastave seriju od 2 pobede.

Početna letargija na terenu prekinuta je u 12. minutu, centaršutom Laure Fejrzinger u kaznenom prostoru Srpkinja. Nikol Bila je atraktivno zahvatila loptu poluvolejem, sa desetak metara, i poslala loptu pravo u malu mrežu.

Lepu šansu da udvostruče rezultat imale su gošće, nakon greške veznog reda domaćina. Lisa Makas šutirala je sa 16 m od gola, a loptu zahvatila Barbara Dunst, ali je poslala malo iznad gola.

Ni na kakav odgovor nisu naišle Austrijanke. Srpkinje su pokušavale da do poravnanja rezultata stignu kroz sredinu terena, što nije išlo nikako, pa tokom prvog poluvremena prava šansa za domaći tim nije viđena na “Čairu”.

Ipak, situacija se potpuno promenila nakon pauze. Prvo se golman Manuela Cinkerberger isprečila između lepog i jakog slobodni udarca Nevena Damjanović. Par minuta kasnije u povoljnoj situaciji našla se i Jelena Čanković, koja je imala prostor da doda saigračici loptu, ali je ipak odlučila da sama šutira. To je koštalo izjednačenja – lopta je otišla tik iznad prečke.

Nije se smirivala situacija na terenu – u prvih 15 minuta drugog poluvremena viđeno je više nego za ceo prvi deo. Makas je sama krenula u kontru, ali je golman Milica Kostić spremno dočekala tu loptu.

A onda se dogodila najbolja šansa za Srbiju – Čanković je sjajno centrirala sa velike udaljenosti, a igračica niškog Mašinca Milica Stanković glavom prihvatila loptu, ali nedovoljno snažno, usled čega je lopta završila u rukama Cinkerberger.

Malo je falilo da ovo bude kažnjeno odmah potom. Bila je presekla napad Srpkinja i poslala lepu loptu za Naine Prohasku, koja je promašila zicer.

U nastavku je drastično opao tempo igre i nije bilo značajnih prilika ni za jedan tim, pa je utakmica i završena sa 1:0.