Kecmanović među 16 najboljih na turniru u Indijan Velsu

Srpski teniser Miomir Kecmanović plasirao se u osminu finala Indijan Velsa, pobjedom nad Botikom van de Zandšulpom.

On je do trijumfa stigao poslije velike borbe, jednog časa i 41 minuta igre 7:6(3), 7:5.

Kecmanović je nastavio sa dobrim rezultatima na početku sezone i još jednom obezbijedio plasman među 16 najboljih na jednom turniru.

To mu je polazilo na svim na startu 2022. godine – Sidnej, Australijan open, Buenos Ajres, Rio de Žaneiro i Santjago.

Bio je ovo prvi međusobnim duel dvojice igrača, u kojem su nijanse odlučile, a mladi srpski igrač će u narednoj rundi igrati protiv Matea Beretinija, koji je savladao Lojda Herisa (6:4, 7:5).

Čitav prvi set bio je miran, igrači su rutinski rešavali gemove na svoj servis, a brejk lopti nije bilo ni na vidiku.

Kecmanović je u dva navrata primoravao Van de Zandšulpa da igra razlike u gemu u kojem je imao početni servis, ali bi Holanđanin lako odbijao nalet.

Taj-brejk je morao da odluči pobednika prvog perioda, koji je rešen posle 53 minuta igre.

Za nijansu je bolji bio Kecmanović, koji je stigao do tri set lopte, iskoristio prvu i poveo na ovom susretu.

Uvodni gemovi drugog seta bili su relativno mirni, da bi konačno posle 69 minuta viđena i prva brejk lopta na meču.

Kecmanović je bio blizu novih brejk šansi u narednim gemovima, nije ih materijalizovao, a kazna je ubrzo stigla.

Van de Zandšulp je stigao do dve prilike za ribrejk, prvu je Kecmanović spasao volejom, ali je kod druge Holanđanin pogodio forhend dijagonalu i vratio se u potpunosti u meč.

Napravio se seriju 3:0, međutim, Kecmanović je uzvratio istom merom i na kraju priveo meč kraju, obezbijedivši plasman u osminu finala.