Luda noć u Ligi šampiona: Čelsi se vratio nakon 1:4, preokret Borusije

Luda noć u Ligi šampiona! Preokreti, penali, isključenja, sve se to večeras moglo vidjeti na evropskim terenima. no krenimo redom.

Najzanimljivije je bilo u Londonu, gdje je Ajaks bio na pragu pobjede. Vodio je tim iz Amsterdama sa 4:1 , a poveli su gosti autogolom Abrahama već u drugom minutu. Međutim, samo tri minuta kasnije izjednačio je Žoržinjo iz penala. Promes je doveo Ajaks u vođstvo u 20. minutu, a onda je viđen još jedan gol Arizabalage sa 1:3. Van de Bek je u 55. minutu povisio na 4:1, a onda je Čelsi došao do pogotka preko Azbilikuete. Za samo dva minuta Ajaks je ostao bez dva igrača, Blinda i Veltmana, a domaći su to iskoristitli i preko Žoržinja i Hamesa stigli do izjednačenja (4:4).

Borusija Dortmund je u duelu protiv Intera bila u bezizlaznoj situaciji. Italijani su vodili sa 2:0, a onda su u nastavku domaći golovima Hakimija, koji je dva puta zatresao mrežu, i Branta, stigla do 3:2 i velikog trijumfa.

Liverpul je takođe imao problema protiv Genka. Prvih 45 minuta završeno je neriješeno 1:1, a onda je šampion Evrope u nastavku stigao do još jednog gola.

Preokret je napravila i Valensija, koja je stigla do pobjede 4:1 nakon što je Lil na Mestaji prvi došao do pogotka.