Mitrović i Radonjić donijeli tri boda Srbiji u Luksemburgu

Srbija je osvojila tri boda na gostovanju u Luksemburgu pobjedom 3:1, ali će selektor Ljubiša Tumbaković imati još puno posla oko uigravanja tima.

Na ovom duelu novi selektor je značajno promijenio tim, pa je trebalo vremena da se igrači naviknu jedni na druge. Problema je posebno bilo u defanzivi gdje su štoperi bili Spajić i Maksimović, koji su u tom tandemu igrali u Crvenoj zvezdi prije nekoliko godina. Povratnik u tim Aleksandar Katai takođe nije bio na željenom nivou.

Iako je Srbija prva zaprijetila u 6. minuti kada je Mitrović pokušao glavom, domaći su bili tim koji su takođe znali da ugrozi gol Dmitrovića. Prvo je Vinsent Devil dobro šutirao u 13.minuti, a zatim je na muke stavio golmana Srbije u 22. i 27. minuti.

Kazna za to je stigla u 36. minuti. Kolarov je dobro centrirao, a Aleksandar Mitrović je dobio puno prostora i to odmah kaznio. U finišu prvog dijela stativa za Luksemburg. Til nije imao sreće.

Selektor Tumbaković je u poluvremenu uveo igru Nemanju Radonjića koji je u 54.minuti povećao prednost. Sergej Milinković Savić je dodao loptu a igrač Marseja sjajno šutirao i pogodio mrežu.

Umjesto da privedu meč kraju, reprezentativci Srbije su se opustili pa je Luksemburg krenuo puno opasnije. Turpel je u 66. minuti smanjio rezultat, a zatim su domaći imali dvije velike prilike za izjednačenje. Udarac Vinsenta Tila na gol liniji odbranio je Marko Dmitrović .

Srećom po Srbiju, Sergej Milinković Savić je u 79.minuti odlično proigrao Aleksandra Mitrovića koji je drugi golom riješio dileme.

Naredni meč Srbija igra na gostovanju u Litvaniji 14. oktobra.

Ronaldo postigao četiri gola

U grupi B gdje je i Srbija, Portugalija je deklasirala Litvaniju na gostovanju sa 5:1 a četiri gola je postigao Kristijano Ronaldo. Goleada je bila i u Sautemptonu gdje je takozvano Kosovo povelo protiv Engleske a zatim primilo pet golova . Do kraja meča su ublažili poraz.