Nakon pobjede u prijateljskom meču sa Luksemburgom, fudbaleri Austrije okreću se EP

Na Josy Barthel stadionu u Luksemburgu austrijska nogometna reprezentacija je u prijateljskom meču pobijedila Luksemburg s rutinskih 3:0.

Izbornik Franco Foda je, kao i mnogi izbornici ovih dana, odlučio rotirati svojih početnih jedanaest igrača i isprobati pojedince. Tako je na golu bio Pavao Pervan, a debitanti su bili Liehnhart i Wiesinger. Od prve minute u momčadi su bili i Žulj i Trimmel te Schaub i Lazaro, a u napadu je bio Kalajdžić iz Stuttgarta, prenosi kroativ.at.

Momčad nije izgledala najbolje na terenu budući da je reprezentacija u Luksemburg stigla tek na dan utakmice zbog trenutne situacije s koronavirusom. Luksemburg već dugi niz godina nije momčad koju se lako pobijedi s nekoliko pogodaka razlike, nego postaje sve teži protivnik. Prvo poluvrijeme je završilo bez zgoditaka.

U drugom poluvremenu iskusni Dragović ulazi u igru, a Kalajdžića mijenja Grbić kao jedini u napadu. Veliku priliku je Austrija imala u 48. minuti, nakon što je domaći Korač glavom skrenuo loptu iznad grede. Još jednu veliku priliku imao je Grbić u 52. minuti, ali vratar Moris odlično brani.

U 60. minuti na terenu su bila četiri igrača LASK-a, jer su u igru ušli Balić i Ranftl, koji igraju u sjajnoj formi. Upravo će kapetan LASK-a Trauner nakon udarca iz kuta glavom postići svoj prvi pogodak u reprezentativnoj karijeri. Pred kraj utakmice Austrija će pogoditi još dva puta. Grbić u trećoj prilici pogađa za 2:0, a debitant Wiesinger postiže zgoditak u trećoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:0.

„Govor na poluvremenu je bio nešto intenzivniji. Naravno, u prvom dijelu je Luksemburg odradio dobar posao. Nismo pronašli prostore jer smo igrali jako sporo, nije bilo tempa i nismo igrali u dubini. Pojedini igrači nisu pokazali ono što sam tražio, a drugo poluvrijeme je donijelo drugačiju utakmicu. Imali smo brzinu i na kraju smo zasluženo pobijedili“, izjavio je Foda nakon utakmice.

Poznat sastav grupa

Reprezentacija Sjeverne Makedonije po prvi put se u svojoj povijesti kvalificirala na jedno veliko natjecanje. Oni su u Tbilisiju bili bolji od Gruzije. Pogodak odluke u 56. minuti zabio je 37-godišnji Goran Pandev. Ovo je bio njegov 36. gol u 114. nastupu za svoju reprezentaciju. Za Sjevernu Makedoniju je do 67. minute igrao i kapetan Dinama Arijan Ademi. Tako se Sjeverna Makedonija priključila skupini C, u kojoj su već od prije Nizozemska, Ukrajina i Austrija.

Nakon utakmica play-offa poznate su i sve skupine Europskog prvenstva koje je radi korona pandemije prebačeno za sljedeću godinu:

Skupina A: (Rim i Baku): Italija, Švicarska, Turska, Wales
Skupina B (Kopenhagen i Sankt Peterburg): Belgija, Rusija, Danska, Finska
Skupina C (Amsterdam i Bukurešt): Ukrajina, Nizozemska, AUSTRIJA, Sjeverna Makedonija
Skupina D (London i Glasgow): Engleska, Hrvatska, Češka, Škotska
Skupina E (Bilbao i Dublin): Španjolska, Poljska, Švedska, Slovačka
Skupina F (München i Budimpešta): Njemačka, Francuska, Portugal, Mađarska