Novi poraz Đokovića: Kližan zaustavio Novaka u Barseloni

BARSELONA – Novak Đoković nije uspio da prođe u treće kolo ATP Turnira u Barseloni pošto je poražen od strane slovačkog tenisera Martina Kližana rezultatom 2:1 po setovima 6:2, 1:6, 6:3.

Najbolji srpski teniser, koji u Kataloniji igra na specijalnu pozivnicu poslije 12 godina, bio je slobodan u prvom kolu, dok je Slovak u sjajnom meču na kraju uspio da porazi Federika Delbonisa, poslije tri časa igre.

Ipak,  peti međusobni okršaj Srbina i Slovaka, završio se porazom Đokovića, koji je u sva četiri prethodna meča bio uspješan, ali danas nije imao snage da napravi kompletan preokret nakon izgubljenog prvog seta.

Đoković je vrlo loše i sporo ušao u današnji meč uz krajnje lošu igru u prvom setu. Nije se dobro kretao, niti birao prava rješenja i prave udarce u datom trenutku, a sve je to rezultiralo sa dva izgubljena servisa i ubjedljivu pobjedu Kližana u prvom setu sa 6:2 za svega 33 minuta igre.

Ipak, srpski teniser se budi u drugom setu, dobija svoj servis, a potom pravi brejk za 3.1, uspješno čuva svoj servis, a potom pravi novi brejk za 5:1 uz odličnu igru, potpuno različito kretanje i govor tijela u odnosu na prvi set, što se potvrdilo ekspresnom pobjedom 6:1 za 26 minuta igre.

Treći set donosi izjednačenu borbu u kojoj oba tenisera čuvaju svoj servis uz atraktivnu igru u kojoj sve pljušti od dobrih udaraca, ali bez pravih prilika za brejk do osmog gema kada Slovak pri rezultatu 4:3 pravi brejk za 5:3, nakon čega ubjedljim servisom dolazi do pobjede u trećom setu i prvog trijumfa protiv srpskog tenisera, koji je ponovo odigrao meč u vrlo promjenljivoj formi , uz evidentan nedostatak snage kako je meč odmicao.

(Srpskainfo, Foto: EPA ANDREU DALMAU)