Partizan i u revanšu bolji od Sparte, plasirali se u Top 16 Lige konferencija

Fudbaleri Partizana savladali su Spartu iz Praga rezultatom 2:1 u revanš-meču baraža za prolaz u osminu finala Lige konferencija, i ukupnim rezultatom 3:1 prošli među 16 najboljih ekipa takmičenja. Rikardo dao dva gola za crno-bele, Hložek jedini strelac za Čehe.

Partizan je na samom početku mogao do prednosti nakon što je Lazar Marković „ukrao“ loptu, protutnjao po desnom boku, ali su defanzivci Sparte uspeli da intervenišu pre nego što su Kvinsi Menig ili Rikardo Gomeš iskoristili poziciju i pogodili gol rivala.

No, u 7. minutu već je bilo 1:0, pošto je Saša Zdjelar uspeo da dođe do lopte, „gurne“ je u prostor ka Rikardu, a napadač se driblingom izborio za mesto i pogodio gol levom nogom za 1:0.

Nastavio je Partizan da napada, pa su crno-beli imali nekoliko solidnih prilika, ali su defanzivci Sparte u poslednjim trenucima sprečavali Kvinsija Meniga i Lazara Markovića da pogode gol, dok je Rikardo bio neprecizan sve do 24. minuta.

Iznudili su korner igrači domaćeg sastava, centrirao je Miloš Jojić a Rikardo sjajno skočio, glavom loptu o travu poslao u mrežu za 2:0.

U tom ritmu je nastavljeno prvo poluvreme, pa je Rikardo propustio još jednu šansu da pogodi mrežu, pošto je šut završio pored gola, dok su Česi tek povremeno dolazili pred kazneni prostor Partizana, ali nsiu uspeli da ozbiljnije ugroze gol Aleksandra Popovića.

Početkom drugog dela Partizan je svesno prepustio Sparti inicijativu, pa su gosti zaigrali nešto ofanzivnije i napali, stvorili par solidnih situacija, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze Popovića.

Čini se da bi veče bilo savršeno da nije u 66. minutu Rikardo pri jednom duelu u kaznenom prostoru rivala izgubio ravnotežu, zbog čega je dobio drugi žuti karton (prethodno u 6. sankcionisan zbog nenamernog udaranja Viznera u lice), pa ga neće biti u sastavu za prvi meč osmine finala.

Do kraja meča Česi su preko Hloežka u 85. uspeli da dođu do gola nakon što je prethodno Urošević napravio faul nedaleko od korner zastavice, a Hložek posle centaršuta i gužve bio na pravom mestu i zatresao mrežu.

Imali su crno-beli još jednu odličnu priliku, ali je Terzić umesto realizacije odlučio da dribla, što su igrači gostiju uspeli da osujete i spreče i treći podogak u svojoj mreži.

Na kraju, 2:1 u Beogradu, ukupno 3:1, pa će crno-beli u petak od 13 časova saznati ime rivala u osmini finala Lige konferencija.

Potencijalni rivali beogradskih crno-belih su poznati od ranije, pošto će za prolaz u četvrtfinale morati da idu preko ekipe koja je osvojila prvo mesto u grupnoj fazi.

To su AZ Alkmar iz Holandije, Bazel iz Švajcarske, Kopenhagen iz Danske, Fejnord iz Holandije, austrijski LASK, potom francuski Ren, Gent, sa kojim je Partizan igrao u grupi, i italijanska Roma kao ubedljivo najnepoželjniji od svih potencijalnih rivala.