Preokret: Salcburg savladao Makabi u Izraelu, na korak od grupne faze LŠ

Fudbaleri Salcburga pobedili su na gostovanju Makabi iz Tel Aviva 2:1, u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Gosti iz Austrije slavili su posle preokreta pošto su na petnaestominutnoj pauzi gubili od izraelskog predstavnika.

Makabi je u devetom minutu poveo preko Bitona i do poluvremena je uspeo da održi prednost. Salcburg je napadao, bio je i bolji rival, ali u prvom periodu mreža ekipe iz Tel Aviva je mirovala, javlja B92.

Odmah u nastavku meča, Salcburg je uspeo da materijalizuje dobru igru na terenu. Soboslai je u 49. minutu pogodio sa bele tačke i rezultat je bio nerešen.

Samo osam minuta kasnije Okugava je pogodio za 2:1 i, zanimljivo, do kraja duela više nismo videli golove. Salcburg je uputio čak 25 udaraca, 11 u okvir gola, ali samo dva puta su savladali Daniela.

Sa druge strane i Makabi je imao devet šuteva u okvir, međutim, izgubili su i Salcburg će u revanšu imati veliku šansu da se plasira u grupnu fazu Lige šampiona.