Pripreme u Austriji: Zvezda bolja od Arisa, a Čukarički od ruskog Arsenala

Ako se po jutru dan poznaje, Crvenu zvezdu čeka berićetna sezona. Posle GAK-a iz Graca, izabranici Dejana Stankovića u četvrtak su savladali Aris iz Soluna rezultatom 2:1 (0:0) i nastavili sa sjajnim partijama na pripremama u Austriji.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu, šampion Srbije imao je u 21. minutu, kada je Krstović izašao pred golmana grčkog tima, koji je uspeo da odbrani šut napadača Zvezde i rezultat je ostao nepromenjen.

Trenutak odluke desio se u 59. minutu, kada je Katai izveo slobodan udarac sa 40 metara i centrirao u šesnaesterac, gde je najviši bio Srđan Babić i efetkno glavom sproveo loptu iza golmana Kueste.

Mogao je Aris do izjednačenja u 75. minutu, Grcima je svirana najstroža kazna, penal je izveo bivši igrač Zvezde Mateo Garsija i pokazao da ga se crveno-beli nisu bez razloga odrekli.

Nedugo zatim dosuđen je još jedan jedanaesterac u korist Ratnika, koji je Bentiljo pretvorio u izjednačenje, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije i crveno-beli imali priliku da šutiraju sa 11 metara. Učinio je to Kanga i doneo pobedu srpskom šampionu, poslavši golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

Imala je Zvezda do kraja meča još nekoliko prilika da ostvari ubedljiviju pobedu, međutim, nije bilo promene rezultata.

Preokret u finišu

Fudbaleri Čukaričkog zabeležili su i treću pobedu na pripremama za novu sezonu. U petak su u austrijskom Zebodenu savladali standardnog člana ruske Premijer lige, Arsenal iz Tule sa 3:1.

Poveli su Rusi u 42. minutu golom Kliuševiča. Samo dva minuta kasnije izjednačio je Vidosavljević n a dodavanje Jankovića.

Brđani su preokrenuli rezultat u finišu meča, a najveće zasluge pripadaju Čoloviću. Ušao je u igru u 65. minutu, da bi u 81. asistirao mladom reprezentativcu BiH Saviću, a u 85. minutu i sam zatresao mrežu Arsenala. Odlično ga je proigrao Kovač.

Čukarički – Arsenal Tula 3:1 (1:1)