Rapid prosječan, ali prejak za Lokomotivu

Lokomotiva je ispala iz Lige prvaka.

Momčad Gorana Tomića je u 2. pretkolu u Kranjčevićevoj u Zagrebu izgubila od bečkog Rapida 1:0, a jedini gol u utakmici zabio je Ercan Kara u 32. minuti.

Hrvatski doprvak prošle sezone igrao je najatraktivniji nogomet u ligi, ali je odlaskom šestorice standardnih igrača postao potpuno bezopasan, sterilan i bez ikakve šanse protiv sasvim prosječnog Rapida.

Tomić je u najavi utakmice rekao da je Lokomotiva potpuni autsajder pa se njegova momčad tako postavila od prve minute. U čvrstom bloku, duboko na svojoj polovici, nadajući se da će iz kontre nešto uspjeti napraviti pa je Rapid dosta brzo uspostavio svoju igru, prenosi Index.hr.

U pretkolima nema VAR-a

No, ni Austrijanci nisu bili pretjerano opasni, a prvu i jedinu ozbiljnu situaciju u kaznenom prostoru Rapida Lokomotiva je stvorila u 29. minuti. Ćuže se sjajno oslobodio Stojkovića i krenuo sam prema Strebingeru. Gurnuo je loptu od njega, a Rapidov golman se zabio u njega i srušio ga. No, sudac je samo odmahnuo rukom, a budući da u pretkolima nema VAR-a, nije ni dobio priliku da ispravi svoju odluku.

Iz prvog sljedećeg napada Rapid je poveo. Opasni Fountas je u gužvi pucao s ruba peterca, ali je Krunoslav Hendija, apsolutno najbolji igrač na utakmici, obranio njegov udarac. Odbijenu loptu u gol je pokušao zakucati Asane, ali Hendija brani i njegov pokušaj, da bi drugi odbijanac u nebranjenu mrežu poslao Kara.

Sedam minuta kasnije Hofmann je mogao riješiti utakmicu, ali je iz čiste šanse s vrha peterca pucao visoko preko gola. Kako je susret odmicao, Rapid je bez ikakvih problema čuvao vodstvo, ali ulaskom Sammira Lokomotiva se probudila.

Domaća desetka počela je razigravati suigrače koji su ga morali bolje koristiti i otvarati mu prostor. No, Austrijanci su brzo shvatili da će Sammira morati udvojiti jer bi im mogao stvoriti puno problema. U 57. minuti Hendija je sjajno obranio udarac Murga, a dvije minute kasnije Sammir je briljantnom loptom proigrao Karačića, ali je ovaj katastrofalno ubacio. Vrlo slaba predstava Karačića, koji je prošle sezone s Kastratijem radio dar-mar na desnom krilu.

Previše pogrešaka

Lokomotiva je pokušavala nešto napraviti, ali se gubila u nebrojenim pogreškama u zadnjoj trećini. Nedostajalo je točnosti u pasevima, nedostajalo je mirnoće i, na kraju krajeva, kvalitete koju je momčad izgubila nakon silnih odlazaka.

Mogla je Lokomotiva na kraju doživjeti težak poraz, ali ju je Hendija spašavao u nekoliko navrata. U 63. minuti je nevjerojatnim refleksom skinuo udarac Fountasa, u 81. je izvadio udarac Gremila glavom, a u sljedećoj akciji Kara je u čistom ziceru pucao pokraj gola. Lokomotiva u čitavoj utakmici nije složila nijednu opasnu priliku, pa ni polupriliku.

Tako je Lokomotiva propustila veliku priliku plasirati se najmanje u skupinu Europa lige te će svoj put nastaviti u 3. pretkolu tog natjecanja.