Remi u Lisabonu za veliki bod Srbiji

Fudbalska reprezentacija Srbije remizirala je protiv Portugalije 1:1 (1:1) u Lisabonu na startu kvalifikacija za EURO 2020. godine.

Pred više od 50.000 gledalaca na Lužu “orlovi” su poveli iz penala preko Dušana Tadića u 7 minutu, nakon što je golman Rui Patrisio srušio Mijata Gaćinovića, a konačan rezultat postavio je evrogolom Danilo Pereira u 42. minutu.

Izabranici Mladena Кrstajića odigrali su sjajan meč protiv prvaka Evrope, bez obzira što je Portugalija bila bolji rival u većem dijelu meča, a Srbija na golu ponovo imala odličnog Marka Dmitrovića, i na pravi način započeli misiju plasmana na EURO posle dvije decenije.

Mora se priznati i da je veliki bod Srbija osvojila uz dozu sreće, jer je u 71. minutu lopta pogodila u ruku Antonija Rukavinu, sudija Simon Marčinjak je pokazao na penal, ali je na asistenciju pomoćnika promjenio odluku i razočarao domaću publiku i igrače.

Remi u Lisabonu, kao u kvalifikacijama za EURO 2012, odličan je zamajac za Srbiju, posebno pred novo gostovanje u Ukrajini.

U drugom meču B grupe Ukrajina je u samom finišu slavila u Luksemburgu 2:1.

Tabela: Ukrajina 4, Luksemburg 3, Portugalija 2, Srbija 1, Litvanija 0.