Revolucija u Austriji: LASK tukao Salcburg i preoteo mu vrh tabele

Šok u Mocartovom gradu

Sprema li se to fudbalska revolucija u Austriji? Dugo Salcburg maltretira konkurenciju, šest godina zaredom je osvajao šampionsku titulu, ali možda je i njegovoj dominaciji došao kraj.

Veliki derbi igrao se danas u Salcburgu, u goste je došao drugoplasirani LASK i izveo je revoluciju! Crno-beli, koji će predstavljati Austriju u prolećnom delu Lige Evrope, ostvarili su veliku pobedu u Mocartovom gradu, kojom su skinuli Crvene bikove sa prvog mesta i zaseli na vrh tabele – 3:2.

Sjajno je igrao LASK. Golovima Frezera i Holanda vodio je 2:0 posle 25 minuta igre. Uspeo je domaćin da prepolovi zaostatak preko Okugave, ali je ponovo zablistao Dominik Frezer i u 56. minutu povisio na 3:2. Salcburg je do kraja ublažio poraz golom Mvepua, ali je na kraju meča morao da čestita boljem, novom lideru na tabeli.

Izgleda da bi prodaje Erlinga Halanda i Takumija Minamina ove zime u Dortmund i Liverpul mogli skupo da koštaju Red Bul Salcburg. Jeste daleko kraj sezone, ali LASK već tri godine pravi velike korake napred i sada zaista deluje kao tim sposoban da osvoji titulu. Prvu i jedinu do sada osvojio je 1965. godine.