Timskom igrom do pobjede: Partizan savladao Zenit i upisao prvu pobjedu u Evrokupu

Partizan je pred svojim navijačima pobijedio ruski Zenit 89:82 (21:22,18:24,26:19,24:17) u drugom kolu Evrokupa i tako došao do prve ovosezonske pobjede u ovom takmičenju.

Crno bijeli su prije svega dobrom odbranom i timskom igrom u drugom dijelu došli do trijumfa. Gosti su nakon prvi 20 minuta imali prednost 46:39.

U drugom poluvremenu domaći tim je zaigrao bolje u odbrani, Rade Zagorac je promijenio patike, i počeo da pogađa. Partizan je preokrenuo rezultat i pred posljednju četvrtinu je bilo egal 65:65. U finišu meča bitni poeni Sija i Gagić, Nikolić je bio nepogriješiv sa penala i Partizan je došao do pobjede.

Rade Zagorac je meč završio sa 16 poena, pet skokova, šest asistencija i pet ukradenih lopti. Džok Lendejl je takođe dao 16 poena i imao šest skokova, Bandža Si, Vanja Marinković i Đorđe Gagić su dali po 12 i Aleksej Nikolić je dao 11 poena.

U poraženom timu odlična partija Džeroda Jutofa, koji je dao 25 poena uz fantastične procente šuta (3-4 za dva, 5-5 za tri i 4-4 bacanja), Rejnolds je dao 16, Skrab 14, Mekel 12, a Marko Simonović četiri poena.

REZULTATI 2. KOLA:

Partizan – Zenit 89:82

Asvel – Trento 75:61

srijeda

Turk Telekom – Valensija

TABELA: Valensija 1-0, Zenit 1-1, Partizan 1-1, Trento 1-1, Asvel 1-1, Turk Telekom 0-1.